Content-type: text/html; charset=UTF-8' Proof Membran - Kazıklı Temel Yalıtımı

Kazıklı Temel Yalıtımı - İzolasyonu


kazıklı temel yalıtımı


Fore Kazık - Kazıklı temel yalıtım sistemi ve uygulamaları, veya diğer adıyla kazıklı temel izolasyonu proof membran yalıtım projelerin başlangıcındaki önemli ve zor detayların bir araya geldiği, temelden gelen proof membran malzemesinin kazık başına sızdırmaz bir şekilde bağlanması ve kazık demirlerinin sebep olduğu su yürümelerinin engellenmesinin amaçlandığı uygulamalar bütününe verilen ad olarak özetleyebiliriz.

Extrubit F, ExtruThene F, ExtruProof F proof membran ürünleri ile kazıklı temel izolasyonu - kazıklı temel su yalıtımı uygulamaları kapsamında projelere performanslı, ekonomik ve hızlı detay çözümleri sunulmaktadır.  


Fore Kazık - Kazıklı Temel İzolasyonu - Kazıklı Temel Su Yalıtımı Yapım Aşamaları :


kazık başı izolasyonu

Adım 1 : Kazıklı temel yalıtımı kapsamında ilk adım yüzey temizliğidir. Basınçlı su ile yüzeydeki kir, toz, çamur , gevşek malzemeler vb. yüzeyden temizlenmelidir.

Yüzey Temizliği, kazıklı temel izolasyonu uygulaması kapsamında en önemli adımlardan biri olup, bir sonraki uygulama olan çimento esaslı grout malzemesinin yüzeye tam olarak yapışmasını sağlamaktadır.


kazık başı yalıtımı

Adım 2 : Kazık başı demirleri temizlenip, etraflarına Schedetal onaylı su yalıtım mastiği uygulamasını takiben kazık etrafına çelik kalıp montajı yapılacaktır. Çelik kalıp yüksekliği projeye göre belirlenmekte olup, kalıp içine montajı yapılacak olan ExtruSeam su tutucu profil yüksekliği de beraber dikkate alınmalıdır. 

ExtruSeam su tutucu profil montajı tamamlanmasını takiben, kalıp içi dolgu ve izolasyon adımına geçilecektir.


kazıklı temel yalıtımı

Adım 3 : Çelik kalıp içerisine sırasıyla su izolasyon astarı, çimento esaslı kristalize izolasyon ve rötresiz grout harcı dökümü yapılacaktır. 

Toplamda 5 cm kalınlığı geçmeyecek olan bu uygulama, bir kere daha tekrarladıktan sonra son kat kristalize izolasyon harcı uygulaması ile tamamlanacaktır.


kazıklı temel izolasyonu

Adım 4 : Çelik kalıp içerisi dolgu uygulamasını takiben, radye temelden gelen ExtruBit F, ExtruThene F, ExtruPol F, ExtruProof F proof membran ürünleri, ExtruSeam su tutucu profil malzemesine sıcak hava kaynağı ile birleştirilerek su sızdırmazlığı sağlanacaktır. Kazıklı temel su yalıtımı sırasında epoksi esaslı grout veya poliüretan esaslı sürme su yalıtım ürünlerinin kullanılması önerilmemektedir. Epoksi veya poliüretan esaslı ürünler negatif yönden gelen su basıncına karşı dayanımlı değildir.


kazık başı izolasyonu

Adım 5 : Tamamlanmış olan kazıklı temel izolasyonu uygulamasını takiben, kazık başı etrafına Schedetal şerit çelik kelepçe montajı yapılacaktır. 

Yüksek mukavemetli çelikten üretilmiş olan şerit kelepçe ile kazık başı bölgesinde uygulaması tamalanmış olan Extrubit F, ExtruThene F, ExtruProof F proof membran ürünlerinin yapısal hareketlere karşı korunması amaçlanmaktadır.


Kazıklı Temel İzolasyonu / Kazık Başı Yalıtımı Sistem Avantajları :

  • ExtruBit F, ExtruThene F, ExtruPol F, ExtruProof F proof membran ürünleri ile tam uyumludur.
  • Betona yapışan membran ve serbest serim uygulama metodları ile birlikte sorunsuz uygulanır.
  • Yapısal hareketlerden etkilenmez,
  • Ekonomik ve yüksek performanslıdır.
  • Zor detaylarda dahi güvenli,ekonomik ve hızlı uygulama çözümleri sunar.
  • Nemli yüzeylere rahatlıkla uygulanır.
  • Negatif yönden gelen su basıncından etkilenmez.
  • Fore kazık başı ile radye temel arasında aderans problemi oluşturmaz.
  • Fore kazık etrafına uygulanan su ile şişen bant vb yardımcı ürünlere gerek yoktur. Sistemin kendisi tam sızdırmazdır.
  • Kazık başı yalıtım detayları Schedetal firması tarafından özel olarak geliştirilmiş olup performansı birçok uluslararası projede kanıtlanmıştır.


kazıklı temel yalıtımı
© TÜM HAKLARI SAKLIDIR | İZİNSİZ KOPYALANAMAZ | TARMAN YAPI SİSTEMLERİ VE DIŞ TİC LTD ŞTİ 2010